Dzień obron prac magisterskich

6 lipca 2016 roku studentki i studenci geografii oraz gospodarki przestrzennej uczestniczący w seminarium KGE pod kierunkiem prof. Iwony Sagan obronili prace magisterskie. W komisji egzaminacyjnej oprócz promotora i recenzentów prac zasiadł także prof. Stanisław Fedorowicz z Katedry Geomorfologii i Geografii Czwartorzędu.

Na kierunku gospodarka przestrzenna Pan Dawid Kwidziński zajął się funkcjami instytucji kulturalnych, natomiast Pan Daniel Ciepłowski polityką miejską w sferze transportu. Obydwie prace dotyczyły Gdańska. Weronika Belczewska poświęciła pracę światłu w przestrzeni miejskiej Trójmiasta, natomiast regionalny i ogólnopolski punkt widzenia przyjęły w swych rozważaniach Pani Magda Baszewska i Pani Ania Kruk, zajmując się odpowiednio Pomorską Koleją Metropolitalną (p. Magda) oraz relacją jakości życia oraz zrównoważonego rozwoju (p. Ania).

Prace geograficzne objęły jeszcze szersze spektrum zagadnień i zakres przestrzenny. Pan Karel Doliński pracę poświęcił polityce miejskiej w Brazylii, Pani Monika Wiesztort zbadała migracje w powiecie szczecineckim w ciągu ostatnich 25 lat, funkcją turystyczną wybranych gmin zajęli się Pan Łukasz Pankowski oraz Pani Paulina Mach, natomiast temat turystyki kamperowej w Australii podjęła Pani Agata Skawińska. Całości spektrum dopełniła praca dedykowana funkcji edukacyjnej na obszarach peryferyjnych, której autorką jest Pani Joanna Mruczkowska.

Mamy nadzieję, że wnioski przynajmniej części z prac nie trafią wyłącznie na katedralne półki : )
Serdecznie gratulujemy, dziękując za dobrą współpracę oraz życząc dalszych sukcesów zawodowych!

Poniżej podajemy pełne tytuły obronionych prac:

Geografia

• Polityka miejska w Brazylii (Karel Doliński)
  • Rozwój funkcji turystycznej w gminie Stężyca (Paulina Mach)
  • Rozwój funkcji edukacyjnej w obszarach podmiejskich i peryferyjnych miast na przykładzie Gdyni (Joanna Mruczkowska)
  • Rozwój funkcji turystycznej na bazie obiektów poprzemysłowych w Polsce (Łukasz Pankowski)
  • Turystyka kamperowa w Australii (Agata Skawińska)
  • Zagraniczne migracje zarobkowe w powiecie szczecineckim po 1989 r. (Monika Wiesztort)

Przygotowanie prac w ramach pracowni magisterskiej wspomagały dr Magdalena Szmytkowska oraz dr Klaudia Nowicka.

Gospodarka przestrzenna

• Pomorska Kolej Metropolitalna jako przykład inwestycji wspierającej rozwój województwa pomorskiego (Magda Baszewska)
  • Światło w przestrzeni miejskiej – przykład Trójmiasta (Weronika Belczewska)
  • Pieszy w przestrzeni miasta. Wpływ zagospodarowania na komunikację pieszych w Gdańsku (Daniel Ciepłowski)
  • Zrównoważony rozwój a jakość życia w Polsce. Analiza statystyczna na poziomie podregionalnym (Anna Kruk)
  • Funkcja instytucji kultury w mieście na przykładzie Śródmieścia Gdańska (Dawid Kwidziński)

Przygotowanie prac w ramach pracowni magisterskiej wspomagali Jan Frankowski oraz Dominika Studzińska.

, , ,