Profesor James Scott w zespole KGE!

Wieloletni partner KGE, prof. James Scott z Uniwersytetu w Joensuu zdecydował się dołączyć do naszego zespołu w ramach programu POLONEZ, finansowanego ze środków NCN. Od 2017 roku przez 2 lata będziemy cieszyć się obecnością jednego z najlepszych naukowców w obszarze polityk regionalnych i obszarów przygranicznych!

Prof. James Scott specjalizuje się w badaniach regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem obszarów przygranicznych. Podczas swojej kariery naukowej pracował m.in. w Instytucie Karelii Uniwersytetu w Joensuu, w Leibniz-Institute for Regional Development and Structural Planning w Erkner, a także na Wolnym Uniwersytecie Berlina, gdzie habilitował się (2006) oraz obronił doktorat (1990).

Wśród swych zainteresowań naukowych prof. James Scott wymienia politykę regionalną i miejską, geopolitykę, obszary przygraniczne, współpracę transgraniczną oraz jej implikacje przestrzenne w procesach transformacji ustrojowej państw Europy Środkowej i Wschodniej. Koordynował projekty badawcze dedykowane współpracy transgranicznej takich jak EXLINEA, EUDIMENSIONS oraz EUBORDERSCAPES w ramach 5, 6 i 7 Programu Ramowego UE.

Źródło: European Institute of cross-border studies

Projekt Beyond Core-Periphery Debates: New Member States in the Construction of EU jest finansowany z konkursu NCN Polonez 1 na projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdżających z zagranicy, współfinansowane w ramach działań Marie Skłodowska-Curie COFUND z programu ramowego Horyzont 2020.

, ,