Impreza doktora Antoniego : )

Dr Antoni Korowicki swoją karierę naukową poświęcił turystyce – nie tylko widzianej z perspektywy geografii, ale również zarządzania oraz technologii informacyjnych. Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji naukowych, uczestniczył w 130 konferencjach i kongresach na całym świecie. Należy do prekursorów wykorzystania GIS w polskich badaniach nad potencjałem turystycznym. Prowadził krajowe i zagraniczne ćwiczenia terenowe, koordynował staże i wizyty naukowców z całej Europy, zaś jako opiekun Studenckiego Koła Naukowego Geografów brał udział w ekspedycjach do Azji i Afryki. Współpracował i współpracuje z wieloma instytucjami państwowymi, samorządowymi oraz pozarządowymi, zajmującymi się turystyką.

Abstrahując od powyższych dokonań trzeba koniecznie dodać, że dr Antoni zawsze ujmował swym sposobem bycia, wprowadzając w nazbyt czasem sztywne i oficjalne ramy uczelniane mnóstwo humoru i – jakże potrzebnego! – zdrowego dystansu. Podobnie jak w przypadku Pana Jacka Niesyta – emerytura wcale nie będzie taka spokojna, ponieważ dr Antoni cały czas prowadzi swoje ulubione przedmioty turystyczne : )

, , , ,