Do rychłego zobaczenia!

Wraz z końcem stycznia, wieloletni pracownik Katedry Geografii Ekonomicznej – Pan Jacek Niesyt przechodzi na emeryturę.

Pan Jacek Niesyt zajmował się koordynacją i prowadzeniem zajęć dydaktycznych, a także gospodarowaniem zasobami Katedry Geografii Ekonomicznej nieprzerwanie od 1965 roku. Przyjechał na Pomorze z południa Polski, wcześniej kończąc studia geograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W karierze naukowej przeszkodziła mu reforma administracyjna, która zdezaktualizowała wyniki jego gotowej pracy doktorskiej. Pomimo tego, Pan Jacek jest autorem lub współautorem 13 artykułów i 4 książek, wykonał także kilkanaście opracowań i ekspertyz dla administracji państwowej, urzędów marszałkowskich oraz samorządów lokalnych.
Pan Jacek pozostanie sekretarzem Olimpiady Geograficznej na poziomie regionalnym, która rokrocznie angażuje kilkuset pomorskich licealistów. W tym roku zawody odbędą się 6 i 7 lutego, zatem pierwszy weekend na emeryturze rozpocznie od intensywnej pracy : )

Życzymy wiele zdrowia, czasu dla siebie oraz solidnego odpoczynku – dziękując za dokładność, która niejednokrotnie ratowała od utraty pensum, zdrowy dystans do uczelnianej biurokracji, nieustępliwą walkę o godziny dydaktyczne, a przede wszystkim za ogromne pokłady cierpliwości oraz zawsze okazywaną pomoc.