Sympozjum ECR w Manchesterze

W sympozjum Advances in fuel poverty research and practice wzięło udział 41 osób prowadzących badania nad ubóstwem energetycznym w całej Europie. Jan Frankowski zaprezentował wyniki projektu BW w wystąpieniu pt. Socio-material consequences of the heating source exchange in Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area. Polskę reprezentowali także dr Grzegorz Libor z zaprzyjaźnionego Zakładu Socjologii Polityki UŚ oraz Agata Miazga i Katarzyna Sałach z równie zaprzyjaźnionego Instytutu Badań Strukturalnych. Organizację sympozjum zapewnili dr Harriet Thomson, dr Neil Simcock oraz prof. Stefan Bouzarovski, który w podsumowującym wystąpieniu wskazał najważniejsze wyzwania dalszego rozwoju badań nad ubóstwem energetycznym. Cały dzień był bardzo intensywny, wniósł naprawdę wiele świeżych pomysłów, pozwolił poznać i wymienić informacje z innymi osobami zajmującymi się tematem. Bardziej rozbudowana relacja z sympozjum znajduje się na stronie urban-energy.org.

Wydarzenie oraz pobyt sfinansował Uniwersytet w Manchesterze ze środków European Research Council w ramach projektu EVALUATE.
Bilety lotnicze sfinansował Uniwersytet Gdański w ramach projektu BW 538-G105-B191-16.

, , , , ,