Odwiedziliśmy IX LO w Gdyni Orłowie

W dniu 24 stycznia br. dr Joanna Stępień wraz z doktorantem Tomaszem Mikulskim odwiedzili uczniów IX LO w Gdyni Orłowie. Celem wizyty było przeprowadzenie dla klas 3-cich zajęć pn. „Kto i jak kształtuje miasto?”. W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym miast, ładem przestrzennym, organizacją miasta i ich funkcjonowaniem. Uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusję z prowadzącymi, zadając pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami. Po części wykładowej i dyskusji rozpoczęły się warsztaty, w trakcie których prowadzący zapoznali grupę z ideą map mentalnych (wyobrażeniowych), po czym uczniowie wykonali w mniejszych grupach własne mapy percepcji okolicy szkoły. Na koniec spotkania pracownicy KGSE omówili opracowane przez uczniów mapy.

Mamy nadzieję, że spotkanie było ciekawym doświadczeniem dla naszych młodszych koleżanek i kolegów oraz okazją do zapoznania się ze stylem prowadzenia zajęć na uczelni wyższej. Życzymy wszystkim uczniom IX LO w Gdyni wielu sukcesów w nauce!

,