Zapraszamy na kolejny RECOURSE!

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne wyjątkowe seminarium RECOURSE, które odbędzie się już w następnym tygodniu. Tym razem będziemy mieli zaszczyt gościć cenioną (i przy okazji zaprzyjaźnioną) parę naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze, dr Saskę Petrovą oraz prof. Stefana Bouzarovskiego.

Szczegóły wydarzenia:

• Data: 22 maj 2024 r. (środa),
  • Godzina: 13:00,
  • Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, sala B214 / transmisja online,
  • Temat seminarium: (Im)possible energy geographies: Modalities of social reproduction and precarity

Niniejsza prezentacja skoncentruje się na przestrzenności energetycznej i przyszłości, które są możliwe dzięki w dużej mierze nierozpoznanym, oddolnym formom pracy i reprodukcji społecznej w całej Europie. Omówione zostaną różnorodne formy społecznie reprodukcyjnej i emocjonalnej pracy, którą dostawcy usług doradztwa energetycznego angażują we wspieranie ludzi cierpiących z powodu niesprawiedliwości energetycznej lub starających się promować rozwój niskoemisyjny. Następnie poruszony zostanie temat trwających debat na temat alternatywnych modeli zarządzania energią, krytycznie analizując społeczno-środowiskowy potencjał transformacyjny społeczności energetycznych w różnych regionach geograficznych w czasach polikryzysu.

Transmisja online dostępna będzie pod linkiem:

Dołącz do spotkania na MSTeams

Spotkanie odbywa się we współpracy z projektem EUARENAS (www.euarenas.eu), finansowanym w ramach programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020 (umowa nr 959420).

Serdecznie liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia!