EN

RECOURSE w najbliższą środę!

Szanowni Państwo, z radością pragniemy zaprosić na pierwsze w tym semestrze seminarium RECOURSE, poświęcone tematyce zmieniającej się roli państwa, społeczeństwa obywatelskiego i podmiotów międzynarodowych w planowaniu urbanistycznym. Prezentację poprowadzi wspaniała gościni – doktorantka Uniwersytetu w Oslo, Armine Bagiyan.

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 10 kwiecień 2024 r. (środa),
  • Godzina: 13:00,
  • Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, sala B214 / transmisja online,
  • Temat seminarium: „What is Left to the State? Discussing the changing role of the state, civil society, and international actors in urban planning

Prezentacja skupi się na tym, w jaki sposób po wydarzeniach krytycznych luka w planowaniu miejskim została wypełniona przez działania społeczeństwa obywatelskiego oraz międzynarodowych organizacji darczyńczych. Rewolucje dały tym aktorom możliwość zaangażowania się w transformację przestrzeni publicznych w stolicach Armenii (Jerevan) i Ukrainy (Kijów). Prelegentka na przykładach kilku przypadków w Jerevanie i Kijowie wykaże, że państwo nie jest już głównym producentem przestrzeni, a w niektórych przypadkach może być izolowane i zaniedbane, zmuszając jedynie do formalizowania rzeczywistości stworzonej w przestrzeniach publicznych przez społeczeństwo obywatelskie i organizacje międzynarodowe.

Transmisja online dostępna będzie pod linkiem:

Dołącz do spotkania na MSTeams

Spotkanie odbywa się we współpracy z projektem EUARENAS (www.euarenas.eu), finansowanym w ramach programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020 (umowa nr 959420).

Serdecznie liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia!