EN

Kolejne seminarium RECOURSE już w środę!

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić na ostatnie w tym semestrze seminarium RECOURSE, poświęcone tematyce przymusowej migracji na terenie Europy. Prezentację poprowadzi wspaniała gościni oraz ekspertka – dr Annegreet Haase z Helmholtz Centre for Environmental Research – UFZ.

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 24 styczeń 2024 r. (środa),
  • Godzina: 13:00,
  • Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, sala B214 / transmisja online,
  • Temat seminarium: „Governance of arrival, housing and settling, arrival neighbourhoods. How cities and urban societies respond to the challenge of forced migration in Europe

Podczas prezentacji uzyskamy wgląd w wyniki badań nad strategiami, jakie miasta podejmują w odpowiedzi na przymusową migrację oraz procesy związane z przyjazdem i osiedlaniem się migrantów. Prelegentka przedstawi różne koncepcje badawcze oraz przybliży wyniki badań empirycznych pochodzących z projektów finansowanych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Wyjątkowym elementem wykładu będzie aspekt radzenia sobie z przymusową migracją z Ukrainy w nawiązaniu do przykładu miasta Lipsk w Niemczech. To niepowtarzalne wydarzenie stanowi znakomitą okazję do zgłębienia tematyki przymusowej migracji, zrozumienia działań podejmowanych przez miasta oraz wymiany myśli i doświadczeń w tej dziedzinie badań.

Transmisja online dostępna będzie pod linkiem:

Dołącz do spotkania na MSTeams

Spotkanie odbywa się we współpracy z projektem EUARENAS (www.euarenas.eu), finansowanym w ramach programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020 (umowa nr 959420).

Serdecznie liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia!