Kolejny RECOURSE przed nami! Zapraszamy w najbliższą środę

Szanowni Państwo,

Z radością pragniemy zaprosić na kolejne w tym semestrze fascynujące seminarium, poświęcone globalnemu zjawisku rekomunalizacji. Prezentację poprowadzi wybitny ekspert w tej dziedzinie – dr Franziska Paul z University of Glasgow. Wydarzenie zapowiada się jako źródło ciekawych spostrzeżeń na temat postępowego potencjału tego transformacyjnego trendu.

Szczegóły wydarzenia:

• Data: 13 grudzień 2023 r. (środa),
  • Godzina: 13:00,
  • Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, sala B214 / transmisja online,
  • Temat seminarium: „The political economy of remunicipalisation

W trakcie seminarium zgłębimy pojęcie rekomunalizacji, oznaczającej powrót wcześniej skomercjalizowanych infrastruktur, usług i zasobów do własności publicznej na poziomie lokalnym, miejskim lub regionalnym. Ten globalny trend, widoczny od początku lat 2000, kwestionuje neoliberalne rządy i odpowiada na palące problemy, takie jak kryzys klimatyczny, rosnąca nierówność i pogarszająca się jakość usług publicznych.

Opierając się na materiałach empirycznych z Niemiec i Stanów Zjednoczonych z różnych sektorów, w tym energetyki, gospodarki odpadami, transportu i bankowości, dr Franziska Paul omówi polityczną ekonomię rekomunalizacji oraz jej szersze implikacje dla zmiany postneoliberalnej. Prezentacja umiejscowi rekomunalizację w szerszym kontekście społecznym, politycznym, prawnym, kulturowym i gospodarczym, zapewniając kompleksowe zrozumienie, jak dekomercjalizacja może otworzyć drogę do bardziej demokratycznych form rządzenia i alternatywnego rozwoju gospodarczego.

Wierzymy, że Państwa udział przyczyni się do wzbogacenia dyskursu.

Transmisja online dostępna będzie pod linkiem:

Dołącz do spotkania na MSTeams

Serdecznie liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia!

,