Przestrzenny wymiar procesu metropolizacji. Zapraszamy do udziału w seminarium RECOURSE!

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe RECOURSE, które po raz pierwszy po dłuższej przerwie odbędzie się w formie stacjonarnej. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2022 r. (środa) o godz. 13:00 w sali B114 na Wydziale Nauk Społecznych UG przy ul. Bażyńskiego 4 (skrzydło B) w Gdańsku. Prelegentką będzie dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska z Zakładu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego, a temat seminarium to “Przestrzenny wymiar procesu metropolizacji – narzędzia analizy danych dla oceny skutków”.

Poniżej prezentujemy biogram prelegentki.
Dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska.
Adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej; zajmuje się projektowaniem i planowaniem w oparciu o dane oraz cyfrowymi narzędziami wspierającymi projektowanie partycypacyjne, w tym oceną percepcji miasta na podstawie danych z mediów społecznościowych; urbanistka z doświadczeniem z USA, Chin, RPA, Rumuni, analityczka GIS i danych przestrzennych, współautorka m.in. planu zagospodarowania obszaru metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, aktywna członkini ISOCARP; za doktorat pt. Rozwój przestrzenny małych miast województwa pomorskiego w kontekście procesu metropolizacji, obroniony z wyróżnieniem otrzymała 5 nagród, w tym dwie nagrody ministra oraz pierwszą nagrodę KPZK Polskiej Akademii Nauk.

Spotkanie realizujemy we współpracy z projektem EUARENAS (www.euarenas.eu). Projekt uzyskał finansowanie w ramach programu ramowego Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji Horyzont 2020 (umowa nr 959420).