Warsztaty Raportowania Społecznego (Community Reporting)

W dniach 19 oraz 26 marca br. odbyły się warsztaty raportowania społecznego (Community Reporting) na temat budżetu obywatelskiego w Gdańsku. Zostały one przeprowadzone w ramach realizowanego w naszym Zakładzie międzynarodowego projektu naukowego EUARENAS.

Community Reporting to ruch opowiadania historii, który został zapoczątkowany przez brytyjską fundację People’s Voice Media. W skrócie polega on na wykorzystaniu narzędzi cyfrowych, aby wspierać ludzi w opowiadaniu ich własnych historii. Po zapoznaniu z metodą Uczestnicy warsztatów przeprowadzali ze sobą wywiady, bez przygotowanych wcześniej pytań, podczas których opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z budżetem obywatelskim. Wywiady były nagrywane, a ich rezultaty zostaną przedstawione w formie raportów. Na koniec wszyscy wspólnie dokonywali analizy swoich opowieści.

Pierwsze warsztaty dedykowane były Mieszkańcom i Mieszkankom Gdańska, zaś drugie były skierowane tylko do Mieszkańców i Mieszkanek Oliwy. Obydwa spotkania były bardzo inspirujące i dostarczyły dużą ilość materiału badawczego. Nie zabrakło także chwili na poczęstunek i rozmowy przy kawie. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom za obecność i podzielenie się swoimi doświadczeniami i opiniami. Dziękujemy także Studentkom i Studentom za pomoc w ich organizacji. Poniżej znajduje się fotorelacja z warsztatów.