Zmiana klimatu a świat wokół nas

Zmiany klimatu to fikcja czy fakt? Jaki wpływ mają na nas i nasze środowisko? Jaka czeka nas przyszłość? Na te pytania odpowiadają pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego, w tym nasza koleżanka dr Joanna Stępień, w filmie poświęconym zmianom klimatu, który zrealizowano w ramach cyklu „Społeczna odpowiedzialność UG na Pomorzu”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem!

Obok dr Joanny Stępień, wypowiedzi w filmie udzielają prof. UG, dr hab. Joanna Fac-Beneda z Zakładu Hydrologii oraz prof. dr hab. Mirosław Miętus z Zakładu Meteorologii i Klimatologii na naszym Wydziale. Pierwszy odcinek z cyklu „Społeczna odpowiedzialność UG na Pomorzu” dotyczył natomiast walki z pandemią Covid-19, a w drugim poruszono problematykę nierównej reprezentacji kobiet w nauce i na uczelniach.

Źródło zdjęcia: Pixabay