Wyzwania dla miast i metropolii

Duże zagęszczenie ludności, pogorszenie warunków środowiska przyrodniczego, występowanie dzielnic substandardowych, przeciążenie infrastruktury, niedostatek czystej wody i partycypacja społeczna – to tematy, które zostały poruszone podczas spotkania z licealistami z drugich klas IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni w kontekście rozmowy o najważniejszych wyzwaniach, wobec których stają miasta i metropolie.

Podczas dyskusji dr Joanna Stępień, mgr Tomasz Mikulski i mgr Rafał Gajewski odnosili się zarówno do problemów globalnych metropolii, jak i polskich oraz trójmiejskich doświadczeń. Uczniowie szczególnie chętnie opowiadali z kolei o własnych doświadczeniach związanych z codziennym korzystaniem z usług publicznych i konsekwencjach suburbanizacj w okolicach Gdyni i Gdańska.

Mamy nadzieję, że być może jeszcze w tym roku akademickim (i szkolnym), a na pewno w kolejnych latach będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach w IX LO, a jednocześnie serdecznie zapraszamy licealistów do odwiedzenia kampusu UG w Gdańsku!

, ,