Mieszkalnictwo jako instrument polityki terytorialnej

17 stycznia br. w Pałacu Kazimierzowskim na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się kolejne z cyklu seminariów EUROREG, organizowanych pod tym szyldem od 1991 roku przez Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Prelegentką była prof. UG, dr hab. Iwona Sagan, której wystąpienie miało tytuł „Mieszkalnictwo jako instrument polityki terytorialnej”. Pani Profesor w pierwszej kolejności odniosła się do hybrydowej natury mieszkalnictwa jako usługi publicznej i rynkowej. Następnie omówiła różne rodzaje polityk i rynków mieszkaniowych, by przejść do tematów takich jak samorządowa polityka mieszkaniowa, czy też styk polityki mieszkaniowej i rewitalizacji.Ze względu na swoją aktualność wystąpienie Pani Profesor spotkało się ze znacznym zainteresowaniem ze strony uczestników i sprowokowało żywą dyskusję wokół zarysowanych problemów.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych seminariów z zaprzyjaźnionego warszawskiego ośrodka naukowego!

,