Obrona rozprawy doktorskiej mgr Dominiki Studzińskiej

22 listopada w budynku Instytutu Geografii UG odbyło się posiedzenie Komisji ds. Przewodów Doktorskich Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego poświęcone publicznej obronie doktorskiej mgr Dominiki Studzińskiej pt. „Zmiana roli i charakteru granicy polsko-rosyjskiej a uwarunkowania rozwoju polskiej strefy przygranicznej”.

Nasza koleżanka bardzo pewnie przedstawiła cele przeprowadzonych badań, tezy i zastosowane metody badawcze, a także ich zakres przestrzenny oraz czasowy.  Następnie płynnie odpowiedziała na uwagi recenzentów i brawurowo odniosła się do pytań zadanych przez osoby obecne na sali. Nie pozostawiła tym samym wątpliwości Komisji, która zdecydowała o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku do Rady Wydziału Oceanografii i Geografii UG o nadanie stopnia doktora Nauk o Ziemi w zakresie geografii i przyznała wyróżnienie rozprawy doktorskiej.

Promotem pracy jest prof. UG, dr hab. Iwona Sagan, a pomotorem pomocniczym dr Magdalenę Szmytkowska z naszej Katedry, recenzentami z kolei: dr hab. Maciej Smętkowski (Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego) oraz prof. IGiPZ, dr hab. Marek Więckowski (Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk).

Serdecznie garatulujemy Dominice wspaniałej obrony rozprawy doktorskiej i życzymy dalszych sukcesów!