Sprawiedliwość w przestrzeni społecznej i geograficznej

Główny temat konferencji – sprawiedliwość w przestrzeni społecznej i gospodarczej Europy – był przyczynkiem do dyskusji nad efektywnością i percepcją europejskiej polityki spójności w oczach mieszkańców Starego Kontynentu. Ważnym tematem były także zakres i poziom zaangażowania obywateli w kształtowanie polityk publicznych na szczeblach lokalnym i regionalnym.

Celem konferencji było kreowanie dyskursu naukowego nie tylko wśród partnerów konsorcjum projektowego, ale także – przedstawicieli środowiska naukowego zaangażowanych w realizację innych międzynarodowych projektów realizowanych w podobnych obszarach tematycznych.

W skład konsorcjum wchodzi 14 uniwersytetów i jednostek badawczych z różnych części Europy. Jedynym partnerem z Polski jest Uniwersytet Łódzki. W skład Komitetu Doradczego konsorcjum obok prof. Iwony Sagan wchodzą przedstawiciele European Association for Information on Local Development (AEIDL), TÁRKI Social Research Institute oraz University of Barcelona.

Więcej informacji nt. konferencji można znaleźć w broszurze informacyjnej. Z kolei na stronie www.relocal.eu znajduje się szereg informacji nt. samego projektu (m. in. cele, założenia, metodologia prac, materiały informacyjne oraz lista uczestników).

, ,