Organizowanie Współczesnej Przestrzeni Miejskiej

Organizatorami konferencji byli Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Warszawy. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu  przedstawicieli środowiska akademickiego oraz praktyków: reprezentantów dziedzin badawczych związanych z problematyką miejską, kreatorów przestrzeni zurbanizowanej, współzarządzających i kształtujących jakość rzeczywistości miejskiej, wreszcie – urzędników publicznych, miejskich polityków i funkcjonariuszy służb miejskich.

Tematyka wystąpień objęła bardzo szerokie spektrum zagadnień i perspektyw postrzegania zmian, które zachodzą w przestrzeniach naszych miast. Od wielu lat jest to jeden z tematów badań prowadzonych w Katedrze, w związku z tym na konferencji nie mogło zabraknąć również naszych przedstawicielek. Prof. Iwona Sagan wygłosiła wykład otwierający pt. „Społeczne kształtowanie struktur przestrzennych – przestrzenne kształtowanie struktur społecznych współczesnego miasta”. Z kolei dr Magdalena Szmytkowska wzięła udział w jednej z sesji tematycznych pierwszego dnia wydarzenia z wystąpieniem pt. „Polityka miejskiej kreatywności – pomysł na miasto kreatywne czy kreowanie atrakcyjnego obrazu miasta?”.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:
I.Sagan_Społeczne kształtowanie struktur przestrzennych_Warszawa 24.11.2017
M.Szmytkowska_Polityka miejskiej kreatywności_Warszawa 24.11.2017
Program konferencji Organizowanie Współczesnej Przestrzeni Miejskiej_24 25.11.2017

, ,