Szkoła letnia IKEM

Uczestnicy szkoły letniej (fot. Sam Holleran)

Jan Frankowski w dniach 17-22 lipca uczestniczył w szkole letniej Sustainable Cities: Low-Carbon Policy for the Urban Energy Transition, organizowanej przez Institut für Klimaschutz, Energie und Mobilität (IKEM) w Berlinie i na Uniwersytecie w Greifswaldzie.

Podczas greifswaldzkiej części szkoły letniej udało się zwiedzić fermę wiatrową oraz elektrownię hybrydową Prenzlau, jak również nadmorski Lubmin. Część berlińska obejmowała natomiast całodzienne serie warsztatów oraz wystąpień dotyczących zanieczyszczenia powietrza, mobilności oraz zmian klimatycznych, a także polityk miejskich, które prowadziły osoby z różnych państw, sektorów i profesji.

Pod tym linkiem znajduje się program szkoły letniej, poniżej udostępniamy także kilka zdjęć, z których część pochodzi ze strony IKEM.

, , , ,