Procesy rewitalizacyjne w terenie

Konsultacje społeczne na Dolnym Mieście. Autor zdjęcia: Jan Frankowski

W ramach zajęć z procesów rewitalizacyjnych studenci gospodarki przestrzennej wraz z pracownikami Referatu Rewitalizacji Urzędu Miasta Gdańska dbają o udział mieszkańców w wypracowaniu rozwiązań dla czterech obszarów zdegradowanych w Gdańsku.

Studenci pełnią dyżury w punktach informacyjno-badawczych, zapisując wszystkie uwagi, spostrzeżenia oraz propozycje mieszkańców dotyczące potrzeb danej dzielnicy. Dyżury odbywają się między 24 a 26 kwietnia na Biskupiej Górce, w Oruni oraz na Dolnym Mieście, a także między 29 a 31 maja w Nowym Porcie.

Część studentów zadeklarowała również obecność w majowych spacerach badawczych z udziałem władz miasta, a także czerwcowych warsztatach dzielnicowych, mających na celu wypracowanie założeń Gminnego Programu Rewitalizacji Gdańska.

,